drizzle - en to fo translation catalogue (19 entries)

en: Clear command.
fo: Reinsa stýriboð

en: Reconnect to the server. Optional arguments are db and host.
fo: Endursambind við ambætaran. Valtøk ávirki eru db og host

en: Display this help.
fo: Sýn hesa hjálp.

en: Don't write into outfile.
fo: Ikki skriva til úttaksfíluna.

en: Print current command.
fo: Prenta núverandi stýriboð.

en: Use another database. Takes database name as argument.
fo: Nýt ein annan dátustovn. Nýt dátustovnanvan sum ávirki.

en: Show warnings after every statement.
fo: Vís ávaringar eftir hvønn setning.

en: Don't show warnings after every statement.
fo: Vís ikki ávaringar eftir hvønn setning.

en: Continue even if we get an sql error.
fo: Halt á, sjálvt um vit fáa eina sql-villu.

en: Database to use.
fo: Dátustovnur ið skal nýtast.

en: (not used)
fo: (ikki nýtt)

en: Flush buffer after each query.
fo: Skola tippið, eftir hvønn fyrispurning.

en: Reading history-file %s
fo: Lesi søgu-fíluna %s

en: Couldn't allocate memory for temp histfile!
fo: Kundi ikki útluta ritminni til fyribils søgufílu!

en: Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.
fo: Skriva 'help;' ella'\h' fyri hjálp. Skriva '\c' til at reinsa tippið.

en: Writing history-file %s
fo: Skrivi søgufílu %s

en: Aborted
fo: Ógildað

en: Bye
fo: Farvæl

en: Display this help and exit.
fo: Sýn hesa hjálp, og gevst.
