drizzle - en to el translation catalogue (8 entries)

en: Synonym for `help'.
el: Συνώνυμο για την λέξη "Βοήθεια"

en: Display this help.
el: Εμφάνησε αυτή την βοήθεια.

en: Disable pager, print to stdout.
el: Προβολή βοήθειας.

en: Print current command.
el: Τύπωσε αυτήν την εντολή.

en: Quit drizzle.
el: Έξοδος από το drizzle.

en: Get status information from the server.
el: Μεταφόρτωση πληροφοριών κατάστασης από τον διακομιστή.

en: Aborted
el: Ακυρώθηκε

en: Bye
el: Γεια
