drizzle - en to pl translation catalogue (278 entries)

en: Synonym for `help'.
pl: Synonim dla "help"

en: Clear command.
pl: Komenda czyszczenia.

en: Reconnect to the server. Optional arguments are db and host.
pl: Połącz z serwerem. Opcjonalnymi argumentami są baza i host.

en: Set statement delimiter. NOTE: Takes the rest of the line as new delimiter.
pl: Ustaw separator instrukcji. PRZYPIS: Pobiera resztę linii jako nowy separator.

en: Send command to drizzle server, display result vertically.
pl: Wysyła polecenie do serwera drizzle, wyświetla wyniki pionowo.

en: Exit drizzle. Same as quit.
pl: Wyjście z drizzle. To samo co "quit".

en: Send command to drizzle server.
pl: Wyślij polecenie do serwera drizzle.

en: Display this help.
pl: Wyświetla ten ekran pomocy.

en: Disable pager, print to stdout.
pl: Wyłącz pager, drukuj na standardowe wyjście

en: Don't write into outfile.
pl: Nie zapisuj wyjścia do pliku.

en: Set PAGER [to_pager]. Print the query results via PAGER.
pl: Ustawienie PAGER [to_pager]. Drukuje wynik zapytania przez  PAGER

en: Print current command.
pl: Wyświetl bieżącą komendę
    Pokaż bieżącą komendę

en: Change your drizzle prompt.
pl: Zmienia znak zachęty.

en: Quit drizzle.
pl: Wyjdz z drizzle.

en: Rebuild completion hash.
pl: Przebuduj tablicę podpowiedzi.

en: Execute an SQL script file. Takes a file name as an argument.
pl: Wykonaj plik skryptu SQL. Pobiera nazwę pliku jako argument.

en: Get status information from the server.
pl: Pobierz status z serwera

en: Set outfile [to_outfile]. Append everything into given outfile.
pl: Ustaw plik wyjściowy [to_outfile]. Dopisuj wszystko do danego pliku wyjściowego

en: Use another database. Takes database name as argument.
pl: Wybiera aktualną bazę. Pobiera jej nazwę jako argument.

en: Show warnings after every statement.
pl: Pokazuj ostrzeżenie po każdej deklaracji.

en: Don't show warnings after every statement.
pl: Nie pokazuj ostrzeżeń po każdej deklaracji.

en: Memory allocation error while constructing initial prompt. Aborting.
pl: Błąd alokacji pamięci w momencie tworzenia wstępnego znaku zachęty. Trwa anulowanie

en: Welcome to the Drizzle client..  Commands end with ; or \g.
pl: Witaj w kliencie Drizzle. Komendy kończą się ; lub \g.

en: Your Drizzle connection id is %u
    Server version: %s
pl: Twój identyfikator połączenia Drizzle to %u
    Wersja serwera: %s

en: Reading history-file %s
pl: Odczytywanie pliku historii %s

en: Couldn't allocate memory for temp histfile!
pl: Nieudana próba alokacji pamięci dla pliku tymczasowego historii!

en: Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.
pl: Wpisz "help;" lub "/h" aby uzyskać pomoc. Wpisz "\c" aby wyczyścić bufor.

en: Writing history-file %s
pl: Zapisywanie pliku hisotrii. %s

en: Aborted
pl: Anulowany

en: Bye
pl: Do zobaczenia

en: Query aborted by Ctrl+C
pl: Zapytanie przerwane przy użyciu Ctrl+C

en: Display this help and exit.
pl: Wyświetl ten ekran pomocy i zakończ.

en: Synonym for -?
pl: Synonim dla -?

en: Enable automatic rehashing. One doesn't need to use 'rehash' to get table and field completion, but startup and reconnecting may take a longer time. Disable with --disable-auto-rehash.
pl: Włącz automatyczne rehashowanie. Nie trzeba używać 'rehashowania' aby ukończyć pobieranie tabeli i pola, jednak w takim przypadku uruchamianie i ponowne łączenie może trwać dłużej. Wyłącz używając komendy: --disable-auto-rehash.

en: No automatic rehashing. One has to use 'rehash' to get table and field completion. This gives a quicker start of drizzle_st and disables rehashing on reconnect. WARNING: options deprecated; use --disable-auto-rehash instead.
pl: Brak autorehashu. Należy użyć 'rehashowania' by ukończyć pobieranie tabeli i pola. Skutkuje to szybszym startem drizzle_st oraz wyłączeniem i powtórnym połączeniem. OSTRZEŻENIE: Opcja zdepresjonowana. Zamiast niej użyj --disable-auto-rehash .

en: Automatically switch to vertical output mode if the result is wider than the terminal width.
pl: Automatycznie przełącz do trybu pionowego wyświetlania wyników, jeśli rezultat jest szerszy niż terminal.

en: Don't use history file. Disable interactive behavior. (Enables --silent)
pl: Nie używaj pliku historii. Wyłącz interakcyjne zachowanie. (Włącza --silent)

en: Display column type information.
pl: Wyświetlaj informację o typie kolumny.

en: Preserve comments. Send comments to the server. The default is --skip-comments (discard comments), enable with --comments
pl: Zachowuje komentarze. Wysyła komentarze do serwera. Domyślnie  --skip-comments (odrzucaj komentarze), włączanie komendą --comments

en: Use compression in server/client protocol.
pl: Użyj kompresji w protokole serwer/klient.

en: Check memory and open file usage at exit .
pl: Sprawdź pamięć, po czym otwórz używany używany plik.

en: Print some debug info at exit.
pl: Wyświetl informacje debugera przy wyjściu.

en: Database to use.
pl: Baza danych do użycia

en: (not used)
pl: (nie używane)

en: Delimiter to be used.
pl: Separator, który ma być używany.

en: Execute command and quit. (Disables --force and history file)
pl: Wykonaj polecenie i wyjdź. (Wyłączenie --force oraz pliku historii)

en: Print the output of a query (rows) vertically.
pl: Wydrukuj wyniki zapytania (wierszy) pionowo.

en: Continue even if we get an sql error.
pl: Kontynuuj nawet w przypadku otrzymania błędu sql.

en: Enable named commands. Named commands mean this program's internal commands; see drizzle> help . When enabled, the named commands can be used from any line of the query, otherwise only from the first line, before an enter. Disable with --disable-named-commands. This option is disabled by default.
pl: Włącz nazywanie komend. Nazywanie komend dotyczy poleceń wewnętrznych; zobacz w drizzle>pomoc. Jeżeli funkcja jest włączona, nazwa może być użyta w każdej linii w zapytaniu, z wyłączeniem pierwszej, przed jej wprowadzeniem. Wyłączenie za pomocą --disable-named-commands. Opcja domyślnie jest wyłączona.

en: Named commands are disabled. Use \* form only, or use named commands only in the beginning of a line ending with a semicolon (;) Since version 10.9 the client now starts with this option ENABLED by default! Disable with '-G'. Long format commands still work from the first line. WARNING: option deprecated; use --disable-named-commands instead.
pl: Nazywanie komend jest wyłączone. Użyj tylko takiego komentarza "\*" albo tylko nazywania komend na początku linii kończących się średnikiem (;). Począwszy od wersji 10.9 opcja ta jest domyślnie WŁĄCZANA!. Wyłączenie z przełącznikiem '-G' Długi format komendy nadal pracuje od pierwszej linii. OSTRZEŹENIE: Opcja zdepresjonowana. Zamiast niej uźyj  --disable-named-commands.

en: Ignore space after function names.
pl: Ignoruj spacje po nazwach funkcji.

en: Enable/disable LOAD DATA LOCAL INFILE.
pl: Włącz/wyłącz LOAD DATA LOCAL INFILE.

en: Turn off beep on error.
pl: Wyłącz krótki sygnał przy wystąpieniu błędu.

en: Connect to host.
pl: Połącz z hostem.

en: Write line numbers for errors.
pl: Wypisuj numery linii dla błędów.

en: Don't write line number for errors. WARNING: -L is deprecated, use long version of this option instead.
pl: Nie wypisuj numerów linii dla błędów. OSTRZERZENIE: -L jest przestarzałe, zamiast tego używaj długiej wersji opcji.

en: Flush buffer after each query.
pl: Oczyść bufor po każdym zapytaniu.

en: Write column names in results.
pl: Wypisz nazwy kolumn w wynikach.

en: Don't write column names in results. WARNING: -N is deprecated, use long version of this options instead.
pl: Nie wypisuj nazw kolumn w wynikach. OSTRZERZENIE: -N jest przestarzałe, zamiast tego używaj długiej wersji tej opcji.

en: Change the value of a variable. Please note that this option is deprecated; you can set variables directly with --variable-name=value.
pl: Zmień wartość zmiennej. Proszę zauważ, że ta opcja jest przestarzała; możesz ustawić zmienną bezpośrednio korzystając z: --variable-name=value.

en: Ignore SIGINT (CTRL-C)
pl: Ignoruj SIGINT (CTRL-C)

en: Only update the default database. This is useful for skipping updates to other database in the update log.
pl: Uaktulaniaj tylko domyślną bazę danych. Opcja przydatna dla ominięcia uaktualnień dla innych baz danych w logu uaktualnień.

en: Pager to use to display results. If you don't supply an option the default pager is taken from your ENV variable PAGER. Valid pagers are less, more, cat [> filename], etc. See interactive help (\h) also. This option does not work in batch mode. Disable with --disable-pager. This option is disabled by default.
pl: Użycie pagera do wyświetlania wyników. Jeśli nie wskażesz w opcji domyślny pager zostanie pobrany z Twojej zmiennej PAGER w ENV. Poprawnymi pagerami są mniej, więcej, cat [> nazwapliku], etc. Zobacz także w pomocy (\h).
    Opcja nie działa w trybie wsadowym. Wyłączenie przez: --disable-pager. Opcja domyślnie wyłączona.

en: Disable pager and print to stdout. See interactive help (\h) also. WARNING: option deprecated; use --disable-pager instead.
pl: Wyłącz pagera i drukuj do stdout. Zobacz także w pomocy (\h). OSTRZEŻENIE: opcja jest przestarzała; zamiast niej używaj --disable-pager

en: Password to use when connecting to server. If password is not given it's asked from the tty.
pl: Hasło do połączenia z serwerem. Jeśli hasło nie jest podane zostanie pobrane z tty.

en: Port number to use for connection or 0 for default to, in order of preference, drizzle.cnf, $DRIZZLE_TCP_PORT,
pl: Numer portu użytego do połączenia lub 0 jako domyślne, według ustawień w drizzle.cnf, $DRIZZLE_TCP_PORT

en: built-in default
pl: domyślnie wbudowany

en: Set the drizzle prompt to this value.
pl: Ustaw tą wartość jako podpowiedź drizzle.

en: Don't cache result, print it row by row. This may slow down the server if the output is suspended. Doesn't use history file.
pl: Nie zapisuj wyników do pamięci podręcznej, drukuj wiersz po wierszu. Może spowolnić serwer, jeśli wyjście jest zawieszone. Nie używa pliku historii.

en: Write fields without conversion. Used with --batch.
pl: Wypisuj pola bez konwersji. Używane z --batch.

en: Reconnect if the connection is lost. Disable with --disable-reconnect. This option is enabled by default.
pl: Połącz ponownie w przypadku utraty połączenia. Wyłącz używając --disable-reconnect. Opcja domyślnie włączona.

en: Shutdown the server.
pl: Wyłącz serwer (shutdown)

en: Be more silent. Print results with a tab as separator, each row on new line.
pl: Tryb cichszcy. Drukuje wyniki używając tabulatora jako seperatora, każdy wiersz w nowej linii.

en: Socket file to use for connection.
pl: Do połączenia używaj pliku.

en: Output in table format.
pl: Wynik w formie tabeli.

en: Append everything into outfile. See interactive help (\h) also. Does not work in batch mode. Disable with --disable-tee. This option is disabled by default.
pl: Dodawaj wszystko do pliku wyjściowego. Zobacz także w pomoc interaktywną (\h). Nie działa w trybie wsadowym. Wyłącz z --disable-tee. Opcja wyłączona domyślnie.

en: Disable outfile. See interactive help (\h) also. WARNING: option deprecated; use --disable-tee instead
pl: Wyłącz plik wyjścia. Zobacz także pomoc interaktywną (\h). OSTRZEŻENIE: opcja przestarzała, zamiast tego używaj --disable-tee.

en: User for login if not current user.
pl: Użytkownik do logowania jeśli nie jest aktualnym użytkownikiem.

en: Only allow UPDATE and DELETE that uses keys.
pl: Zezwalaj używanie kluczy tylko dla UPDATE i DELETE.

en: Synonym for option --safe-updates, -U.
pl: Synonim dla opcji  --safe-updates, -U.

en: Write more. (-v -v -v gives the table output format).
pl: Wypisz więcej. (-v -v -v daje wynik w formie tabeli).

en: Output version information and exit.
pl: Wypisz informacje o wersji i wyjdź.

en: Wait and retry if connection is down.
pl: Poczekaj i ponów jeśli rozłączony.

en: Number of seconds before connection timeout.
pl: Liczba sekund limitu czasu odpowiedzi.

en: Max length of input line
pl: Maksymalna długość dla lini wychodzącej

en: Automatic limit for SELECT when using --safe-updates
pl: Automatyczny limit dla SELECT podczas używania --safe-updates

en: Automatic limit for rows in a join when using --safe-updates
pl: Automatyczny limit dla wierszy w join podczas używania --safe-updates

en: Refuse client connecting to server if it uses old (pre-4.1.1) protocol
pl: Odmów klientowi połączenia z serwerem jeśli używa starego (przed-4.1.1) protokołu.

en: Number of lines before each import progress report.
pl: Liczby lini przed każdym procesem inportowania raportu.

en: Ping the server to check if it's alive.
pl: Pinguj server, aby sprawdzić czy jest dostępny.

en: Copyright (C) 2008 Sun Microsystems
    This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software,
    and you are welcome to modify and redistribute it under the GPL license
pl: Prawa Autorskie (C) 2008 Sun Microsystems
    Te oprogramowanie jest udostępniane, bez GWARANCJI. To jest darmowe oprogramowanie,
    możesz modyfikować i udostępniać według licencji GPL

en: Usage: %s [OPTIONS] [database]
pl: Użycie: %s [OPCJE] [baza danych]

en: DELIMITER cannot contain a backslash character
pl: SEPARATOR nie może zawierać znaku backslash

en: WARNING: option deprecated; use --disable-tee instead.
pl: OSTRZEŻENIE: opcja przestarzała; zamiast niej użyj: --disable-tee

en: WARNING: option deprecated; use --disable-pager instead.
pl: OSTRZEŻENIE: opcja przestarzała; zamiast niej użyj: --disable-pager

en: WARNING: --server-arg option not supported in this configuration.
pl: OSTRZEŻENIE: w tej konfiguracji opcja --server-arg nie jest wspierana.

en: Non-integer value supplied for port.  If you are trying to enter a password please use --password instead.
pl: Dostarczono do portu wartość nie będącą liczbą całkowitą. Jeżeli próbujesz użyć hasła, użyj --password

en: Value supplied for port is not valid.
pl: Nieważna wartość dostarczona do portu.

en: Processing line: %<PRIu32>
pl: Linia procesu: %<PRIu32>

en: Reading table information for completion of table and column names
        You can turn off this feature to get a quicker startup with -A
pl: Aby przyśpieszyć uruchamianie możesz wyłączyć tą właściwość używając: -A

en: No connection. Trying to reconnect...
pl: Brak połączenia. Próba ponownego połączenia.

en: Can't connect to the server
pl: Nie mogę połączyć się z serwerem.

en: List of all Drizzle commands:
pl: Lista komend Drizzle:

en: Note that all text commands must be first on line and end with ';'
pl: Zwróć uwagę, że wszystkie komendy tekstowe muszą być pierwsze w lini i kończyć się znakiem ';'

en: No query specified
pl: Nie podano zapytania

en: Ignoring query to other database
pl: Zignorowano zapytanie do innej bazy danych

en: Empty set
pl: Zbiór pusty

en: %ld row in set | %ld rows in set
pl[0]: %ld wiersz w zbiorze
pl[1]: %ld wierszy w zbiorze
pl[2]: %ld wierszy w zbiorze

en: Query OK
pl: Zapytanie poprawne

en: Query OK, %ld row affected | Query OK, %ld rows affected
pl[0]: Zapytanie poprawne, zmieniony wiersz: %ld
pl[1]: Zapytanie poprawne, zmienionych wierszy: %ld
pl[2]: Zapytanie poprawne, zmienionych wierszy: %ld

en: Number of rows before each output progress report (requires --verbose).
pl: Numeracja wierszy sprawdzana przed każdym przekazaniem do wyjścia (wymaga --verbose).

en: Got errno %d on write
pl: Przejdź do błędu nr. %d do zapisu

en: Usage: %s [OPTIONS] database [tables]
pl: użycie: %s [OPCJE] baza danych [tabele]

en: OR     %s [OPTIONS] --databases [OPTIONS] DB1 [DB2 DB3...]
pl: lub  %s [OPCJE]  --bazy_danych [opcje] baza1 [baza2 baza3...]

en: OR     %s [OPTIONS] --all-databases [OPTIONS]
pl: lub %s [opcje] --all-databases [opcje]

en: This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software,
    and you are welcome to modify and redistribute it under the GPL license
pl: To oprogramowanie jest dostarczane ABSOLUTNIE BEZ GWARANCJI, to jest. To jest darmowe oprogramowanie,
    zachęcamy do modyfikacji i rozprowadzania zgodnie z licencją GPL.

en: For more options, use %s --help
pl: Aby uzyskać więcej opcji, użyj %s --help

en: Non-integer value supplied for port.  If you are trying to enter a password please use --password instead.
pl: Zmienna nie będąca liczbą typu integer została dostarczona do portu. Jeżeli próbujesz wpisać hasło, użyj --password

en: Memory allocation error while copying password. Aborting.
pl: Błąd alokacji pamięci podczas kopiowania hasła. Przerwano

en: Input filename too long: %s
pl: Wprowadzona nazwa pliku jest za długa: %s

en: Illegal use of option --ignore-table=<database>.<table>
pl: Nielegalne użycie opcji --ignore-table=<database>.<table>

en: Invalid mode to --compatible: %s
pl: Nieprawidłowy tryb --compatible: %s

en: %s: You must use option --tab with --fields-...
pl: %s: Musisz użyć opcji --tab z --fields-...

en: %s: --databases or --all-databases can't be used with --tab.
pl: %s: --databases lub --all-databases nie może być użyte z --tab.

en: Couldn't allocate memory
pl: Nie można przydzielić pamięci

en: Couldn't find table: "%s"
pl: Nie można znaleźć tabeli: "%s"

en: Error while loading database options: '%s':
pl: Błąd odczytu opcji bazy danych: '%s':

en: %s: Too many arguments (first extra is '%s').
    Use --verbose --help to get a list of available options
pl: %s: Zbyt dużo argumentów (pierwszym nadmiarowym jest '%s').
    Użyj --verbose-- aby wyświetlić listę dostępnych opcji

en: No scheduler found, cannot continue!
pl: Nie znaleziono kontrolera procesów, nie można kontynuować!

en: Unknown/unsupported table type: %s
pl: Nieznany/niewspierany tyb tabeli: %s

en: Default storage engine (%s) is not available
pl: Domyślny silnik magazynowania (%s) jest niedostępny

en: Offset added to Auto-increment columns. Used when auto-increment-increment != 1
pl: Dodano przesunięcie do kolumn Auto-increment. Używane gdy auto-increment-increment != 1

en: Path to installation directory. All paths are usually resolved relative to this.
pl: Ścieżka do katalogu instalacji. Wszystkie ścieżki są rozwiązywane w odniesieniu do tej.

en: IP address to bind to.
pl: Adres IP do powiązania

en: Set the default time zone.
pl: Ustaw domyślną strefę czasową.

en: Used for debugging;  Use at your own risk!
pl: Używane do debugowania; Używasz na własne ryzyko!

en: (IGNORED)
pl: (ZIGNOROWANO)

en: Set the language used for the month names and the days of the week.
pl: Ustaw język używany dla nazw miesięcy oraz dni tygodnia.

en: Log some not critical warnings to the log file.
pl: Loguj niektrytyczne ostrzeżenia do pliku.

en: Lock drizzled in memory.
pl: Zablokuj drizzled w pamięci

en: Limit LOAD DATA, SELECT ... OUTFILE, and LOAD_FILE() to files within specified directory
pl: Ogranicz LOAD DATA, SELECT ... OUTFILE oraz LOAD_FILE() do plików z określonego katalogu.

en: Path for temporary files.
pl: Ścieżka dla plików tymczasowych

en: Default transaction isolation level.
pl: Domyślny poziom odizolowania transakcji.

en: Run drizzled daemon as user.
pl: Uruchom demona drizzled jako użytkownik

en: The number of outstanding connection requests Drizzle can have. This comes into play when the main Drizzle thread gets very many connection requests in a very short time.
pl: Liczba dodatkowych żądań połączeń, które Drizzle może obsłużyć. Znajduje zastosowanie, gdy główny proces Drizzle otrzyma bardzo dużo żądań połączeń w bardzo krótkim czasie.

en: Precision of the result of '/' operator will be increased on that value.
pl: Precyzja wyniku operatora '/' zostanie zwiększona do tej wartości.

en: The maximum length of the result of function  group_concat.
pl: Maksymalna długość wyniku funkcji group_concat.

en: Max packetlength to send/receive from to server.
pl: Maksymalna długość pakietów do wysłania/otrzymania z serwera.

en: Don't allow creation of heap tables bigger than this.
pl: Nie pozwól na tworzenie sterty tablel większych niż to.

en: Joins that are probably going to read more than max_join_size records return an error.
pl: Joiny, które prawdopodobnie zamierzają odczytać więcej rekordów niż max_join_size zwrócą błąd.

en: The number of bytes to use when sorting BLOB or TEXT values (only the first max_sort_length bytes of each value are used; the rest are ignored).
pl: Liczba bajtów używana podczas sortowania wartości BLOB lub TEXT (jedynie pierwsze max_sort_length bajty każdej wartości są używane; reszta jest ignorowana).

en: Don't log queries which examine less than min_examined_row_limit rows to file.
pl: Nie pozwól na zapisywanie do pliku zapytań, które sprawdzają mniej niż min_examined_row_limit wierszy.

en: Directory for plugins.
pl: Katalog wtyczek

en: Optional comma separated list of plugins to load at starup.[for example: --plugin_load=crc32,logger_gearman]
pl: Lista dodatkowych parametrów do załadowania przy starcie oddzielona przecinkami. [np: --plugin_load=crc32,logger_gearman]

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: Can't create file '%-.200s' (errno: %d)
pl: Tworzenie pliku '%-.200s' nieudane (nr błedu: %d)

en: Can't create table '%-.200s' (errno: %d)
pl: Nie można utworzyć tabeli '%-.200s' (nr błedu : %d)

en: Can't create database '%-.192s' (errno: %d)
pl: Nie można utworzyć bazy danych '%-.192s' (nr błedu : %d)

en: Can't create database '%-.192s'; database exists
pl: Nie można utworzyć bazy danych '%-.192s'; baza danych istnieje

en: Can't drop database '%-.192s'; database doesn't exist
pl: Nie można usunąć bazy danych '%-.192s'; baza nie istnieje

en: Error dropping database (can't delete '%-.192s', errno: %d)
pl: Błąd podczas usuwania bazy danych (nie można usunąć '%-.192s'; nr błędu: %d)

en: Error dropping database (can't rmdir '%-.192s', errno: %d)
pl: Błąd podczas usuwania bazy danych (nie można rmdir '%-.192s'; nr błedu: %d)

en: Error on delete of '%-.192s' (errno: %d)
pl: Błąd podczas usuwania '%-.192s' (nr błedu: %d)

en: Can't read record in system table
pl: Nie można odczytać wiersza tabeli systemowej

en: Can't get status of '%-.200s' (errno: %d)
pl: Nie można pobrać statusu '%-.200s' (nr błedu: %d)

en: Can't lock file (errno: %d)
pl: Nie można zablokować pliku (nr błędu: %d)

en: Can't open file: '%-.200s' (errno: %d)
pl: Nie można otworzyć pliku: '%-.200s' (nr błędu: %d)

en: Can't find file: '%-.200s' (errno: %d)
pl: Nie można odnaleźć pliku: '%-.200s' (nr błędu: %d)

en: Can't read dir of '%-.192s' (errno: %d)
pl: Nie można odczytać katalogu: '%-.192s' (nr błędu: %d)

en: Can't change dir to '%-.192s' (errno: %d)
pl: Nie można zmienić katalogu na: '%-.192s' (nr błędu: %d)

en: Record has changed since last read in table '%-.192s'
pl: Rekord uległ zmianie od czasu ostatniego odczytu w tabeli '%-.192s'

en: Disk full (%s); waiting for someone to free some space...
pl: Dysk pełny (%s); oczekiwanie na zwolnienie miejsca

en: Can't write; duplicate key in table '%-.192s'
pl: Nie można zapisać; zdublowany klucz w tabeli '%-.192s'

en: Error on close of '%-.192s' (errno: %d)
pl: Błąd podczas zamykania  '%-.192s' (nr błędu: %d)

en: Error reading file '%-.200s' (errno: %d)
pl: Błąd podczas odczytywania pliku  '%-.200s' (nr błędu: %d)

en: Error on rename of '%-.150s' to '%-.150s' (errno: %d)
pl: Błąd podczas zmiany nazwy '%-.150s' na '%-.150s' (nr błędu: %d)

en: Error writing file '%-.200s' (errno: %d)
pl: Błąd podczas zapisu pliku '%-.200s' (nr błędu: %d)

en: '%-.192s' is locked against change
pl: '%-.192s'  jest zablokowany przed zmianami

en: Sort aborted
pl: Sortowanie przerwano

en: View '%-.192s' doesn't exist for '%-.192s'
pl: Widok '%-.192s' nie istnieje dla '%-.192s'

en: Can't find record in '%-.192s'
pl: Nie można odnaleźć rekordu w '%-.192s'

en: Incorrect information in file: '%-.200s'
pl: Niepoprawne informacje w pliku: '%-.200s'

en: Incorrect key file for table '%-.200s'; try to repair it
pl: Niepoprawny klucz rejestracyjny dla tabeli '%-.200s'; spróbój naprawić

en: Old key file for table '%-.192s'; repair it!
pl: Stary klucz pliku tabeli '%-.192s'; napraw go

en: Table '%-.192s' is read only
pl: Tabela '%-.192s' jest w trybie tylko do odczytu

en: Out of memory; restart server and try again (needed %lu bytes)
pl: Brak pamięci; zrestartuj serwer i spróbój ponownie (potrzebne %lu bajtów)

en: Too many connections
pl: Zbyt wiele połączeń

en: Out of memory; check if drizzled or some other process uses all available memory; if not, you may have to use 'ulimit' to allow drizzled to use more memory or you can add more swap space
pl: Brak pamięci; sprawdź czy drizzled lub inny proces zużywa całą dostępnąpamięć; jeśli nie, możesz użyć opcji 'unlimit' aby zezwolić drizzled na użycie większej ilości pamięci, lub możesz dodać dodatkowy moduł pamięci

en: Can't get hostname for your address
pl: Nie mogę rozwiązać nazwy hosta dla Twojego adresu

en: Access denied for user '%-.48s'@'%-.64s' to database '%-.192s'
pl: Dostęp zabroniony dla użytkownika '%-.48s'@'%-.64s' do bazy danych '%-.192s'

en: Access denied for user '%-.48s'@'%-.64s' (using password: %s)
pl: Dostęp zabroniony dla użytkownika '%-.48s'@'%-.64s' (używającego hasła: %s)

en: No database selected
pl: Nie wybrano bazy danych

en: Unknown command
pl: Nieznana komenda

en: Column '%-.192s' cannot be null
pl: Kolumna '%-.192s' nie może być null

en: Unknown database '%-.192s'
pl: Nieznana baza danych '%-.192s'

en: Table '%-.192s' already exists
pl: Tabela '%-.192s' już istnieje

en: Unknown table '%-.100s'
pl: Nieznana tabela '%-.100s'

en: Column '%-.192s' in %-.192s is ambiguous
pl: Dwuznaczna kolumna '%-.192s' w %-.192s

en: Server shutdown in progress
pl: Operacja wyłączania serwera trwa

en: Unknown column '%-.192s' in '%-.192s'
pl: Nieznana kolumna '%-.192s' w '%-.192s'

en: '%-.192s' isn't in GROUP BY
pl: '%-.192s' nie występuje w GROUP BY

en: Can't group on '%-.192s'
pl: Nie można grupować po '%-.192s'

en: Identifier name '%-.100s' is too long
pl: Nazwa identyfikatora '%-.100s'  jest za długa

en: Duplicate column name '%-.192s'
pl: Zduplikowana nazwa kolumny '%-.192s'

en: Duplicate key name '%-.192s'
pl: Zduplikowana nazwa klucza '%-.192s'

en: Duplicate entry '%-.192s' for key %d
pl: Zduplikowane wystąpienie '%-.192s' dla klucza %d

en: Incorrect column specifier for column '%-.192s'
pl: Niepoprawny specyfikator kolumny dla kolumny '%-.192s'

en: %s near '%-.80s' at line %d
pl: %s przy '%-.80s' w linii %d

en: Query was empty
pl: Zapytanie było puste

en: Invalid default value for '%-.192s'
pl: Nieprawidłowa domyślna wartość dla '%-.192s'

en: File '%-.200s' already exists
pl: Plik '%-.200s' już istnieje

en: Incorrect database name '%-.100s'
pl: Nieprawidłowa nazwa bazy danych '%-.100s'

en: Incorrect table name '%-.100s'
pl: Nieprawidłowa nazwa tabeli '%-.100s'

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown procedure '%-.192s'
pl: Nieznana procedura '%-.192s'

en: Unknown table '%-.192s' in %-.32s
pl: Nieznana tabela '%-.192s' w %-.32s

en: The table '%-.192s' is full
pl: Tabela '%-.192s' jest pełna

en: Unknown character set: '%-.64s'
pl: Nieznane kodowanie znaków: '%-.64s'

en: Too many tables; Drizzle can only use %d tables in a join
pl: Za dużo tabel; Drizzle może użyć tylko %d tabel w join

en: Too many columns
pl: Za dużo kolumn

en: Can't load function '%-.192s'
pl: Nie można załadować funkcji '%-.192s'

en: Can't initialize function '%-.192s'; %-.80s
pl: Nie można zainicjować funkcji '%-.192s'; %-.80s

en: Function '%-.192s' already exists
pl: Funkcja '%-.192s' już istnieje

en: Can't open shared library '%-.192s' (errno: %d %-.128s)
pl: Nie można otworzyć współdzielonej biblioteki '%-.192s' (numer błędu: %d %-.128s)

en: Can't find symbol '%-.128s' in library
pl: Nie można znaleźć symbolu '%-.128s' w bibliotece

en: Function '%-.192s' is not defined
pl: Funkcja '%-.192s' jest niezdefiniowana

en: Table '%-.192s.%-.192s' doesn't exist
pl: Tabela '%-.192s.%-.192s' nie istnieje

en: Could not remove temporary table: '%s', error: %d
pl: Nieudana próba usunięcia tabeli tymczasowej: '%s', błąd: %d

en: Couldn't repair table: %s.%s
pl: Nieudana próba naprawy tabeli: %s.%s

en: plugin-load parameter too long
pl: Parametr plugin-load jest za długi

en: Missing variable name in plugin '%s'.
pl: Brak nazwy zmiennej w pluginie '%s'.

en: Unknown collation '%s' in table '%-.64s' definition
pl: Nieznany zestaw '%s' w definicji tabeli '%-.64s'

en: Got error %d when reading table '%s'
pl: Wystąpił błąd %d podczas odczytu tabeli '%s'

en: Fatal error: Illegal or unknown default time zone '%s'
pl: Błąd krytyczny: Niedozwolona lub nieznana domyślna strefa czasowa '%s'

en: Error writing file '%s' (Errcode: %d)
pl: Błąd zapisu pliku '%s' (Kod błędu: %d)

en: Error on close of '%s' (Errcode: %d)
pl: Błąd konsoli '%s' (Kod błędu: %d)

en: Out of memory (Needed %u bytes)
pl: Brak pamięci (Potrzebne %u bajtów)

en: Error on delete of '%s' (Errcode: %d)
pl: Błąd podczas usuwania '%s' (Kod błędu: %d)

en: Error on rename of '%s' to '%s' (Errcode: %d)
pl: Błąd podczas zmiany nazwy z '%s' na '%s' (Kod błędu: %d)

en: Unexpected eof found when reading file '%s' (Errcode: %d)
pl: Nieoczekiwane wystąpienie końca pliku podczas odczytu pliku '%s' (Kod błędu: %d)

en: File '%s' not found (Errcode: %d)
pl: Nie znaleziono pliku: '%s' (Kod błedu: %d)

en: Table needs to be upgraded before it can be used
pl: Przed użyciem tabeli należy ją zaktualizować

en: Table is read only
pl: Tabela tylko do odczytu.

en: Unknown (generic) error from engine
pl: Nieznany błąd silnika

en: Tablespace exists
pl: Tablespace już istnieje

en: Got a fatal error during initialzation of handler
pl: Błąd krytyczny podczas próby zainicjowania procecdury obsługi.

en: File to short; Expected more data in file
pl: Plik zbyt mały; Oczekiwano więcej danych w pliku

en: Read page with wrong checksum
pl: Strona posiada złą sumę kontrolną

en: Tablespace not empty
pl: Tablespace nie jest pusta

en: %-.100s via TCP/IP
pl: %-.100s przez TCP/IP

en: Unknown Drizzle error
pl: Nieznany błąd Drizzle

en: Can't create UNIX socket (%d)
pl: Nieudana próba utworzenia UNIXowego gniazda (%d)

en: Can't connect to local Drizzle server through socket '%-.100s' (%d)
pl: Połączenie do lokalnego serwera Drizzle przez gniazdo '%-.100s' (%d)

en: Can't create TCP/IP socket (%d)
pl: Nieudana próba utworzenia gniazda TCP/IP (%d)

en: Unknown Drizzle server host '%-.100s' (%d)
pl: Nieznany host serwera Drizzle '%-.100s' (%d)

en: Drizzle client ran out of memory
pl: Brak wystarczającej pamięci dla klienta Drizzle

en: Wrong host info
pl: Nieprawidłowe informacje hosta

en: Lost connection to Drizzle server during query
pl: Połączenie z serwerm Drizzle zostało przerwane w trakcie wykonywania zapytania.

en: Can't initialize character set %-.32s (path: %-.100s)
pl: Nieudana próba zainicjowania zestawu znaków %-.32s  (ścieżka: %-.100s)

en: Embedded server
pl: Serwer wbudowany

en: SSL connection error
pl: Błąd połączenia SSL

en: Malformed packet
pl: Przekłamany pakiet

en: (unused error message)
pl: (nieużywany komunikat błędu)

en: No data supplied for parameters in prepared statement
pl: Nie podano danych dla parametrów w przygotowanej instrukcji

en: Data truncated
pl: Wyczyszczono bazę danych.

en: No parameters exist in the statement
pl: Brak parametrów w instrukcji

en: Invalid parameter number
pl: Niepoprawny numer parametru

en: Using unsupported buffer type: %d  (parameter: %d)
pl: Użycie nieobsługiwanego typu bufora: %d (parametr: %d)

en: Shared memory: %-.100s
pl: Pamięć współdzielona: %-.100s

en: Wrong or unknown protocol
pl: Niepoprawny lub nieznany protokół

en: Invalid connection handle
pl: Niepoprawny uchwyt połączenia

en: Connection using old (pre-4.1.1) authentication protocol refused (client option 'secure_auth' enabled)
pl: Odmowa połączenia używającego starego (przed 4.1.1) protokołu autetyfikacji (włączona opcja klienta 'secure_auth')

en: This feature is not implemented yet
pl: Ta funkcja nie jest jeszcze zaimplementowana

en: Lost connection to Drizzle server while waiting for initial communication packet, system error: %d
pl: Utracono połączenie z serwerem Drizzle podczas oczekiwania na pakiet inicjujący komunikację, błąd systemu: %d

en: Lost connection to Drizzle server while reading initial communication packet, system error: %d
pl: Utracono połączenie z serwerem Drizzle podczas odczytu pakietu inicjującego komunikację, błąd systemu: %d

en: Lost connection to Drizzle server while sending authentication information, system error: %d
pl: Utracono połączenie z serwerem Drizzle podczas wysyłania pakietu inicjującego komunikację, błąd systemu: %d

en: Lost connection to Drizzle server while reading authorization information, system error: %d
pl: Utracono połączenie z serwerem Drizzle podczas odczytu informacji autoryzacyjnych, błąd systemu: %d
