drizzle - en to sk translation catalogue (48 entries)

en: Synonym for `help'.
sk: Synonymum pre ´pomocníka´.

en: Clear command.
sk: Vymazať príkaz.

en: Reconnect to the server. Optional arguments are db and host.
sk: Znovu pripojenie k serveru. Voliteľné argumenty sú db a host.

en: Set statement delimiter. NOTE: Takes the rest of the line as new delimiter.
sk: Nastaviť oddeľovač príkazov. POZOR: Ako oddeľovač sa použije všetko až po koniec riadku

en: Send command to drizzle server, display result vertically.
sk: Poslať príkaz na drizzle server a zobraziť výsledok vodorovne.

en: Exit drizzle. Same as quit.
sk: Ukončenie drizzle. Rovnaké ako koniec.

en: Send command to drizzle server.
sk: Poslať príkaz na drizzle server.

en: Display this help.
sk: Zobraziť pomocníka.

en: Disable pager, print to stdout.
sk: Zakázať pager, tlač na štandardný výstup.

en: Don't write into outfile.
sk: Nezapisovať do výstupného súboru.

en: Set PAGER [to_pager]. Print the query results via PAGER.
sk: Nastaviť PAGER [to_pager]. Vytlačiť výsledok cez PAGER.

en: Print current command.
sk: Vytlačiť aktuány príkaz.

en: Change your drizzle prompt.
sk: Zmeniť váš drizzle riadok.

en: Quit drizzle.
sk: Ukončiť drizzle.

en: Rebuild completion hash.
sk: Znovu nastaviť dokončenie hash.

en: Execute an SQL script file. Takes a file name as an argument.
sk: Spustiť súbor SQL skriptu. Zoberie názov súboru ako argument.

en: Get status information from the server.
sk: Získať informácie zo servera.

en: Set outfile [to_outfile]. Append everything into given outfile.
sk: Nastaviť výstupný súbor [to_outfile]. Pripájať všetko v danom výstupnom súbore.

en: Use another database. Takes database name as argument.
sk: Použiť inú databázu. Databáza má názov ako argument.

en: Show warnings after every statement.
sk: Zobraziť upozornenie po každom vyhlásení.

en: Don't show warnings after every statement.
sk: Nezobraziť upozornenie po každom vyhlásení.

en: Don't use history file. Disable interactive behavior. (Enables --silent)
sk: Nepoužívajte súbor histórie. Zakázať interaktívne správanie. (Umožňuje --silent)

en: Use compression in server/client protocol.
sk: Použiť kompresiu v protokole server/klient

en: Continue even if we get an sql error.
sk: Pokračovať, aj keď dostaneme sql chybu.

en: Named commands are disabled. Use \* form only, or use named commands only in the beginning of a line ending with a semicolon (;) Since version 10.9 the client now starts with this option ENABLED by default! Disable with '-G'. Long format commands still work from the first line. WARNING: option deprecated; use --disable-named-commands instead.
sk: Vymenované príkazy sú vypnuté. Použite iba formu \*, alebo používajte vymenované príkazy len na začiatku riadku končiace bodkočiarkou (;) Od verzie 10.9 klient umožňuje spustenie s predvoleným nastavením POVOLENÉ! Zakázať s '-G'. Dlhý formát príkazu stále funguje od prvého riadku. VAROVANIE: zastaraná voľba; použite - -disable-named-commands instead.

en: Ignore space after function names.
sk: Ignorovať priestor medzi názvami funkcií.

en: Turn off beep on error.
sk: Vypnúť pípnutie pri chybe.

en: Write column names in results.
sk: Zapísať názvy stĺpcov vo výsledkoch.

en: Change the value of a variable. Please note that this option is deprecated; you can set variables directly with --variable-name=value.
sk: Zmeňte hodnotu premennej. Upozorňujeme, že táto možnosť je zastaraná, môžete nastaviť premenné priamo s --variable-name=value.

en: Automatically switch to vertical output mode if the result is wider than the terminal width.
sk: Automaticky prepne výstupný režim na vertikálny, ak je výsledok väčší ako šírka terminálu.

en: Database to use.
sk: Databáza na použitie.

en: (not used)
sk: (nepoužívaný)

en: Delimiter to be used.
sk: Použitý oddeľovač.

en: Execute command and quit. (Disables --force and history file)
sk: Vykonať príkaz a ukončiť. (Deaktivuje --force a históriu súboru)

en: Enable/disable LOAD DATA LOCAL INFILE.
sk: Povoliť/zakázať LOAD DATA LOCAL INFILE.

en: Flush buffer after each query.
sk: Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť po každom dotaze.

en: Ignore SIGINT (CTRL-C)
sk: Ignorovať SIGINT (CTRL-C)

en: Only update the default database. This is useful for skipping updates to other database in the update log.
sk: Aktualizovať len predvolenú databázu. To je užitočné pre preskočenie aktualizácií ďalších databáz v aktualizácii protokolu.

en: Pager to use to display results. If you don't supply an option the default pager is taken from your ENV variable PAGER. Valid pagers are less, more, cat [> filename], etc. See interactive help (\h) also. This option does not work in batch mode. Disable with --disable-pager. This option is disabled by default.
sk: Pager použitý na zobrazenie výsledkov. Ak nemáte možnosť napojiť predvolený pager, je prevzatý z vášho ENV premennej PAGER. Platné pagery sú menej, viac, vystrihnúť [> filename], atď. Pozri tiež interaktívneho pomocníka (\h). Táto voľba nefunguje v dávkovom režime. Zakázať s --disable-pager. Táto možnosť je v predvolenom nastavení zakázaná.

en: Write fields without conversion. Used with --batch.
sk: Zapísať políčka bez konverzie. Použité s --batch.

en: Welcome to the Drizzle client..  Commands end with ; or \g.
sk: Vitajte v drizzle klientovi.. Príkazy končiť s ; alebo \g

en: Reading history-file %s
sk: Čítanie histórie-súboru %s

en: Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.
sk: Napíšte ´help;´ alebo '\h' pre pomocníka. Napíšte '\c' na vymazanie pamäte.

en: Writing history-file %s
sk: Zapisanie histórie-súboru %s

en: Aborted
sk: Zrušené

en: Bye
sk: Dovidenia

en: Query aborted by Ctrl+C
sk: Otázka prerušená Ctrl+C

en: Display this help and exit.
sk: Zobraziť pomocníka a ukončiť.
