drizzle - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: Clear command.
ca: Neteja comanda

en: Send command to drizzle server.
ca: Envia comanda al servidor drizzle.

en: Display this help.
ca: Mostra aquesta ajuda.

en: Print current command.
ca: Mostra la comanda actual.

en: Quit drizzle.
ca: Surt de drizzle.

en: Get status information from the server.
ca: Obté la informació d'estat del servidor.

en: Use another database. Takes database name as argument.
ca: Empra una altra base de dades. Pren el nom de la base de dades com a paràmetre.

en: Show warnings after every statement.
ca: Mostra advertències despres de cada consulta.

en: Don't show warnings after every statement.
ca: No mostris advertències despres de cada consulta.

en: Display column type information.
ca: Mostra informació sobre el tipus de columna.

en: Use compression in server/client protocol.
ca: Empra la compressió en el protocol client-servidor.

en: Continue even if we get an sql error.
ca: Continua encara que trobem un error sql.

en: Turn off beep on error.
ca: Desactiva el so si es produeix un error.

en: Write line numbers for errors.
ca: Escriu el número de línia dels errors.

en: Write column names in results.
ca: Escriu el nom de les columnes als resultats.

en: Output in table format.
ca: Mostra la sortida en format de taula.

en: Only allow UPDATE and DELETE that uses keys.
ca: Permet només UPDATE i DELETE que emprin claus.

en: Output version information and exit.
ca: Mostra la informació de la versió i surt.

en: Database to use.
ca: Empra aquesta base de dades.

en: (not used)
ca: (sense usar)

en: Delimiter to be used.
ca: Empra aquest delimitador.

en: Enable/disable LOAD DATA LOCAL INFILE.
ca: Activa/desactiva LOAD DATA LOCAL INFILE.

en: Ignore SIGINT (CTRL-C)
ca: Ignora SIGINT (CTRL-C)

en: Connect to host
ca: Connecta a un servidor

en: Couldn't allocate memory for temp histfile!
ca: No es pot reservar memòria per l'arxiu històric tempora!

en: Aborted
ca: S'ha interromput

en: Bye
ca: Adéu

en: Query aborted by Ctrl+C
ca: Consulta interrompuda mitjançant Ctrl+C

en: Unknown command:
ca: Ordre desconeguda:

en: Empty set
ca: Conjunt buit

en: Query OK
ca: Petició Correcta

en: -- Connecting to %s...
ca: S'està connectant a: %s

en: -- Disconnecting from %s...
ca: S'està desconnectant de %s

en: Out of memory
ca: Memòria Superada

en: Aborting
ca: S'està interrompent

en: Display this help and exit.
ca: Mostra aquesta ajuda i surt.

en: Default completion type.
ca: Tipus de complement per defecte.

en: (IGNORED)
ca: (Ignorat)

en: Usage: %s [OPTIONS]
ca: Forma d'ús: %s [OPCIONS]

en: Unknown error %d
ca: Error desconegut %d

en: YES
ca: SÍ

en: Unknown command
ca: Ordre desconeguda

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: A table must have at least 1 column
ca: Una taula ha de tenir com a mínim 1 columna

en: %s %s already exists
ca: ja existeix %s %s

en: %s %s does not exist
ca: %s %s no existeix

en: Failed to CREATE %s %s
ca: No s'ha pogut crear %s %s

en: user name
ca: nom d'usuari/a

en: host name
ca: Nom del servidor

en: Failed to create %s
ca: No s'ha pogut crear %s

en: Fatal error: %s
ca: Error fatal: %s

en: Cannot open file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer: %s

en: Out of memory.
ca: Memòria exhaurida.

en: Warning:
ca: Atenció:

en: Info:
ca: Informació:

en: WARNING
ca: ATENCIÓ

en: true
ca: sí

en: false
ca: no

en: (Disabled)
ca: (Inhabilitat)

en: SSL connection error
ca: S'ha produït un error en la connexió SSL

en: File to log to
ca: Enregistra a un fitxer

en: Incorrect file format
ca: Format del fitxer incorrecte

en: BUFFER: %s
ca: Memòria intermèdia: %s
