drizzle - en to sq translation catalogue (9 entries)

en: Synonym for `help'.
sq: Sinonim për 'ndihmë'.

en: Clear command.
sq: Fshije komanden

en: Exit drizzle. Same as quit.
sq: Largohu nga drizzle. E njejta si largim.

en: Display this help.
sq: Shfaqe këtë ndihmë

en: Don't write into outfile.
sq: Mos shkruaj në skedarin e jashtëm

en: Print current command.
sq: Shtype komandën e tanishme.

en: Change your drizzle prompt.
sq: Ndrrysho kërkesat e drizzle.

en: Quit drizzle.
sq: Largohu nga drizzle.

en: Rebuild completion hash.
sq: Rikrijo hash-in e kompletuar
