drizzle - en to ms translation catalogue (38 entries)

en: Synonym for `help'.
ms: Sinonim untuk 'bantu'.

en: Clear command.
ms: Bersihkan arahan

en: Reconnect to the server. Optional arguments are db and host.
ms: Sambung semula ke pelayan. Pemboleh ubah pilihan adalah pangkalan data (db) dan perumah (host).

en: Set statement delimiter. NOTE: Takes the rest of the line as new delimiter.
ms: Tetapkan pembatas penyataan. NOTA: Ia mengambil barisan-barisan yang lain sebagai pembatas baru.

en: Send command to drizzle server, display result vertically.
ms: Hantar arahan ke pelayan drizzle, paparkan jawapan secara menjujuk.

en: Exit drizzle. Same as quit.
ms: Keluar daripada drizzle. Sama seperti berhenti.

en: Send command to drizzle server.
ms: Hantar arahan ke pelayan drizzle.

en: Display this help.
ms: Paparkan bantuan ini.

en: Disable pager, print to stdout.
ms: Lumpuhkan pelaman, cetak ke stdout.

en: Don't write into outfile.
ms: Jangan tulis ke 'outfile'

en: Set PAGER [to_pager]. Print the query results via PAGER.
ms: Tetapkan PAGER [to_pager]. Cetak jawapan pertanyaa melalui PAGER.

en: Print current command.
ms: Paparkan arahan kini.

en: Change your drizzle prompt.
ms: Tukar prompt drizzle anda.

en: Quit drizzle.
ms: Keluar drizzle.

en: Rebuild completion hash.
ms: Bina semula hash pelengkap.

en: Execute an SQL script file. Takes a file name as an argument.
ms: Laksanakan fail skrip SQL. Memerlukan nama fail sebagai pembolehubah.

en: Get status information from the server.
ms: Dapatkan status maklumat daripada pelayan.

en: Set outfile [to_outfile]. Append everything into given outfile.
ms: Tetapkan outfile [to_outfile]. Tambah semua dihujung outfile yang diberikan.

en: Use another database. Takes database name as argument.
ms: Gunakan pangkalan data yang lain. Memerlukan nama pangkalan data sebagai pembolehubah.

en: Show warnings after every statement.
ms: Paparkan amaran selepas setiap kenyataan.

en: Don't show warnings after every statement.
ms: Jangan paparkan amaran selepas setiap kenyataan.

en: Memory allocation error while constructing initial prompt. Aborting.
ms: Ralat penyediaan ruang ingatan dalam membina prompt permulaan. Sedang keluar.

en: Welcome to the Drizzle client..  Commands end with ; or \g.
ms: Selamat datang ke klien Drizzle.. Arahan berakhir dengan ; atau \g

en: Your Drizzle connection id is %u
    Server version: %s
ms: Id sambungan Drizzle anda ialah %u
    Versi pelayan: %s

en: Reading history-file %s
ms: Sedang membaca fail sejarah %s

en: Couldn't allocate memory for temp histfile!
ms: Tidak boleh menyediakan ruang ingatan untuk fail sejarah sementara!

en: Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.
ms: Taip 'help;' atau '\h' untuk bantuan. Taip '\c' untuk membersihkan penimbal.

en: Writing history-file %s
ms: Sedang menulis fail sejarah %s

en: Aborted
ms: Dihenti paksa

en: Bye
ms: Selamat tinggal.

en: Query aborted by Ctrl+C
ms: Pertanyaan dihentikan dengan Ctrl+C

en: Display this help and exit.
ms: Paparkan bantuan ini dan keluar.

en: Synonym for -?
ms: Sinonim untuk  -?

en: Enable automatic rehashing. One doesn't need to use 'rehash' to get table and field completion, but startup and reconnecting may take a longer time. Disable with --disable-auto-rehash.
ms: Giatkan hash semula automatik. Tidak perlu menggunakan 'rehash' untuk pelengkapan jadual dan medan, tetapi permulaan dan sambungan semula mungkin mengambil masa yang lebih lama. Lumpuhkan dengan --disable-auto-rehash.

en: No automatic rehashing. One has to use 'rehash' to get table and field completion. This gives a quicker start of drizzle_st and disables rehashing on reconnect. WARNING: options deprecated; use --disable-auto-rehash instead.
ms: Tiada hash semula automatik. Perlu menggunakan 'rehash' untuk mendapatkan pelengkapan jadual dan medan. Ini memberikan permulaan drizzle_st yang lebih laju dan melumpuhkan hash semula pada sambungan semula. AMARAN: pilihan telah luput; sebaliknya gunakan --disable-auto-rehash.

en: Automatically switch to vertical output mode if the result is wider than the terminal width.
ms: Tukar kepada output menegak secara automatik jika keputusan lebih lebar daripada lebar terminal.

en: Don't use history file. Disable interactive behavior. (Enables --silent)
ms: Jangan guna fail sejarah. Lumpuhkan perlakuan interaktif. (Menggiatkan --silent)

en: Display column type information.
ms: Paparkan maklumat jenis lajur.
