drizzle - en to gl translation catalogue (34 entries)

en: Synonym for `help'.
gl: Sinónimo de "axuda".

en: Clear command.
gl: Borrar comando.

en: Reconnect to the server. Optional arguments are db and host.
gl: Reconectar ao servidor. Argumentos opcionais son db e host.

en: Set statement delimiter. NOTE: Takes the rest of the line as new delimiter.
gl: Axusta o delimitador de sentenza. NOTA: Toma o resto da liña como novo delimitador.

en: Send command to drizzle server, display result vertically.
gl: Envía un comando ao servidor de Drizzle e amosa o resultado de xeito vertical.

en: Exit drizzle. Same as quit.
gl: Sae de Drizzle.

en: Send command to drizzle server.
gl: Envía un comando ao servidor de Drizzle

en: Display this help.
gl: Ver esta axuda.

en: Disable pager, print to stdout.
gl: Deshabilitar o paxinado, imprime a stdout.

en: Don't write into outfile.
gl: Non escribir no ficheiro de saída.

en: Set PAGER [to_pager]. Print the query results via PAGER.
gl: Axusta PAGER [to_pager]. Imprime os resultados da consulta vía PAGER.

en: Print current command.
gl: Imprime o comando actual.

en: Change your drizzle prompt.
gl: Cambia o teu prompt de Drizzle.

en: Quit drizzle.
gl: Sae de Drizzle.

en: Rebuild completion hash.
gl: Reconstrúe o hash de terminación.

en: Execute an SQL script file. Takes a file name as an argument.
gl: Executa un ficheiro de scripts SQL. Toma un nome de ficheiro como argumento.

en: Get status information from the server.
gl: Recibe información de estado desde o servidor.

en: Set outfile [to_outfile]. Append everything into given outfile.
gl: Establece ficheiro de saída [to_outfile]. Engade todo no ficheiro de saída dado.

en: Use another database. Takes database name as argument.
gl: Emprega outra base de datos. Toma o nome da base de datos como argumento.

en: Show warnings after every statement.
gl: Amosar advertencias despois de cada sentenza.

en: Don't show warnings after every statement.
gl: Non amosar advertencias despois de cada sentenza.

en: Don't use history file. Disable interactive behavior. (Enables --silent)
gl: Non empregar o ficheiro histórico. Deshabilitar o comportamento interactivo. (Habilita --silent)

en: Preserve comments. Send comments to the server. The default is --skip-comments (discard comments), enable with --comments
gl: Garda os comentarios. Envía os comentarios ao servidor. Por defecto é --skip-comments (discard comments), habilitar con --comments

en: Use compression in server/client protocol.
gl: Empregar compresión no protocolo servidor/cliente.

en: Memory allocation error while constructing initial prompt. Aborting.
gl: Erro de asignación de memoria ao construír o prompt inicial. Abortando.

en: Welcome to the Drizzle client..  Commands end with ; or \g.
gl: Benvido ao cliente Drizzle.. Os comandos rematan con ; ou \g.

en: Your Drizzle connection id is %u
    Server version: %s
gl: O id da túa conexión con Drizzle é %u
    Versión do servidor: %s

en: Reading history-file %s
gl: Lendo o ficheiro histórico %s

en: Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.
gl: Escribe "help;" ou "\h" para axuda. Escribe "\c" para limpar o buffer.

en: Writing history-file %s
gl: Escribindo ficheiro histórico %s

en: Aborted
gl: Abortado

en: Bye
gl: Adeus

en: Query aborted by Ctrl+C
gl: Consulta abortada por Ctrl+C

en: Display this help and exit.
gl: Amosar esta axuda e saír.
